VIVA MAGENTA V INTERIÉRI 2023

22.03.2023
Nadčasová kombinácia bielej a neutrálnych tónov, pastelové farby alebo exotická magenta?

Trendy tipy na oživenie Vášho interiéru

Pre rok 2023 vyhlásila farbou roka spoločnosť Pantone Color Institut farbu s názvom Viva Magenta. Ako sa s touto odvážnou farbou popasova´t v interiéri? 

momentS Vám s tým hravo pomôže!

.

VIVA MAGENTA v interiéri

Luxusná a dychberúca! Taká je magenta, farba roka 2023, ktorú klasifikujeme do červenej farebnej rodiny. Prinášame Vám tie najlepšie tipy a triky na použitie tejto zmyselnej farby vo Vašom interiéri.

Nebojte sa! Zažiarte!

Viva Magenta je v celku kompatibilná farba a môžete s ňou vytvoriť veľa zaujímavých kombinácií. V kombinácii s neutrálnymi odtieňmi vytvoríte odvážny akcent, ktorý na seba strhne všetku pozornosť. Nebojte sa ju však kombinovať aj s odvážnejšími tónmi modrej či zelenej - vytvoríte tak extravagantnú kombináciu plnú luxusu!

Farbu je vhodné implementovať vo všetkých interiérových dizajnoch - od tradičného štýlu, rustikálneho či eklektického dizajnu, ako aj do neutrálneho minimalistického interiéru. 

Ako však túto výraznú farbu použiť správne?


POVRCHOVÉ ÚPRAVY STIEN

Farba, tapeta alebo obklad?

Najodvážnejšou alternatívou použitia magenty sú práve veľké povrchy stien či dokonca stropov. Široká škála odtieňov ružovej až fialovej zvýrazní priestor a dodá mu exkluzívny šmrnc. Ak patríte medzi tých pár odvážlivcov, ktorí sa tejto alternatívy nezľaknú, držte sa týchto zásad.

○  VYBERTE TÚ SPRAVNÚ STENU 

- pokiaľ chcete zvýrazniť veľký prvok v interiéri, ktorý je však v neutrálnom odtieni (napr. sedačka, jedálenský stôl, posteľ) - voľte dominantnú stenu, ideálne plochou čo najväčšiu s čo najmenej otvormi /okná, dvere/ 

- pokiaľ má byť stena len akcentom v miestnosti, voľte tú časť steny v rámci kompozičného celku, ktorá je odčlenená (výklenky, niky, uskočenia, perforácie)

○ A ČO MATERIÁL?

- základnou úpravou stien je zväčša omietka, ktorú môžeme zvýrazniť  MAGENTA maľovkou

- moderným prvkom dekorácie stien sú momentálne obklady - zvislé či horizontálne pásy stenu opticky rozšíria alebo predĺžia, geometrické tvary vytvoria plastický 3D efekt - na výber jestvuje veľký počet materiálov a dizajnových prevedení

- neposlednou alternatívou sú tapety - jednofarebné, štruktúrované, vzorované - každý si nájde to svoje. Nebojte sa siahnuť aj po odvážnejších textúrach, priestor krásne oživia a zároveň zútulnia

MAGENTA NÁBYTOK A MOBILIÁR

Bojíte sa väčších zmien avšak odvaha Vám stále nechýba? Vyberte si spomedzi širokej škály nábytkov a jedinečných dizajnových kúskov v magenta odtieňoch.

○ OBÝVAČKA

- najvýraznejším prvkom je jednoznačne sedačka - skvele sa hodí do neutrálnych odtieňov bielej, sivej či béžovej alebo naopak vytvorí zaujímavý kontrast s čiernou, tmavo-sivou a tmavo-modrou 

- zaujímavým riešením môže byť aj voľba kresla alebo komody ako akcentom v neutrálnych priestoroch ako aj doplnkom v žiarivej zmesi eklektických prvkov 

○ KUCHYŇA

- magenta v kuchyni - a prečo nie? Kuchynská linka s magenta prvkami pôsobí naozaj luxusne. Vhodne zvolená kombinácia priestor nie len oživí, ale vytvorí jedinečnú atmosféru plnú nie len farieb ale aj chutí! Zaujímavým prvkom môžu byť aj jedálenské čalúnené kresielka v magente.

○ SPÁLŇA

- hoc práve v spálni zažívame vášnivé chvíľky, s farebnou škálou magenty pracujte opatrne - môže totižto pôsobiť agresívne a znepokojivo, čomu sa v relaxačnej fáze chceme vyhnúť - voľte preto skôr menšie doplnky a dekorácie

DOPLNKY A DEKORÁCIE

Máte radi sezónne trendy avšak riadite sa heslom "menej je viac"? Doplnky a dekorácie v magene sú pre Vás tou správnou voľbou!


○ TEXTÍLIE

- nebojte sa siahnuť po odvážnych odtieňoch závesov, vankúšov, diek či posteľného prádla. Luxusné saténové alebo zamatové obliečky v magente Vám učarujú! Naopak príjemné bavlnené či flísové deky a obliečky na vankúšiky spestria každú obývačku. Netradičným prvkom v podobe magenta závesov rozžiarite každú miestnosť! 

○ KERAMIKA, SKLO

- drobné dekorácie sú najvhodnejším prvkom sezónnych trendov. Netreba do nich veľa investovať, ľahko ich vymeníte keď Vás omrzia alebo jednoducho vyjdú z módy. Sklenené či keramické svietniky, sviečky, vázy, rámiky, misky či iné drobnosti rozjasnia každý priestor a vyčarujú kúzelný moment plný MAGENTY.

○ KVETY

- živé, sušené, stabilizované ... kvety, trávy, okrasné dreviny - aj príroda nás láka svojim spektrom farieb, nebojte sa siahnuť  po netradičných florálnych prvkoch, ktoré rozvoňajú Váš domov a nabijú ho tou správnou energiou!Pripravení na zmenu?

Viva MAGENTA!